top of page

HAKKINDA

KONAKLAMA

MUTFAK

ETKİNLİK

DÜKKAN

İLETİŞİM

  COV19  

  GALERi  

  REZERVASYON  

a

DATE

YAŞAM VE PAYLAŞIM ALANI

AİLECEK İŞ BAŞINA

İlhamını Berna’nın renkli kişiliği ve ailemizin ilgi alanlarından alan, merakın tutkuya dönüştüğü Bernadet, yaşama dair farklı bir yorum getirmek ve bunu paylaşmak için hayata geçirdiğimiz bir proje.

Özünde keşfetmek, yaratmak, gelişmek ve paylaşmak olan, kültür ve disiplinler arası iletişim ve etkileşimi merkezine koyan bir oluşum. Yaşamı kopuk parçalar halinde değil de; bütüncül ve kucaklayıcı bir şekilde yorumlayan bir yaşam alanı, kimilerine göre de yaşayan bir hayat müzesi. Bu etos;  TEMATiK BiNALAR ,  TESiSLER ,  YEME/iÇME  ve  ETKiNLiK  gibi Bernadet’i oluşturan tüm öğelere yansıyor.

Bu yolculuk; kişisel keşifler kadar kolektif paylaşım ve varoluşun ipuçlarını taşıyor. Bu yüzden kendi hikayemizden yola çıkıp, yepyeni tanışıklık ve hikayelere beraber yelken açıyoruz. Burası; herkesin kendinden bir şeyler bulabileceği ve bir parçası olabilecekleri yaşayan bir platform.

Amacımız lüks hizmet ve servis kaygısının ikinci planda olduğu, deneyim ve paylaşım odaklı, “ev gibi” samimi ve konforlu bir konsepti geliştirerek sürdürebilmek. Değerlerimizden ilham alan bu konseptin temelinde; bilinçli, katılımcı ve yeni bir tatil anlayışı yatıyor. Burası; deniz, kum, güneş ve fotoğrafların yanı sıra; deneyim ve insan odaklı, entelektüel, bedensel ve ruhsal anlamda bütüncül bir mekân. Mekândan da öte bir yaşam tarzı.

  DAHA FAZLA BiLGi  
  [ HAKKIMIZDA ]  
Yaşam Alanı

  BiNALAR  

  MEKAN VE ZAMAN  

Yaşam ve paylaşım konseptini vucüt bulmuş hali Bernadet, merkezinde 1,000 yıllık zeytin ağacı ve çevresinde konumlanmış (1) Sanat ve Atölye, (2) Ruh ve Beden, (3) Kurumsal ve Seyahat, (4) Gastronomi ve Şarap olmak üzere dört farklı temadaki binaları, sebze ve meyve bahçeleri ile misafirlerini karşılıyor.

Projenin özünde yer alan keşif, yaratım, gelişim ve paylaşım nosyonları her bina teması altında farklı şekillerde hayat bulurken, bu dört farklı temel titreşimin bir araya gelmesi ile disiplinler arası iletişim ve etkileşim hem literal hem de sembolik biçimde aktive ediliyor.

Tematik entegrasyon kadar, sevgili dostlarımızın mesleki ve kişisel kıymetlerini harmanlaması ile yarattığımız Bernadet Hakan Ezer iç mimarisi, Han Tümertekin mimarisi, Kirkor Sahakoğlu eserleri ve diğer tüm gönül verenleri ile hayat bulan bir proje ve mekan. Gücünü sevgiden alan bu işbirliği kalite, ilham ve huzuru bir çatı altında harmanlıyor.

Konseptin mimariye yansıdığı kurguda çeşitli binalar temlarına uygun tesisler ve kütühaneler ile taçlanırken, şömineli loungelar her binayı özel olarak içselleştirmeyi mümkün kılıyor. Spor, sanat ve çeşitli aktiviteler için ayrılmış olan tesisler bodrum ve giriş katlarına dağılırken, otel odaları binaların birinci katında yer alıyor. Kapalı ve açık kısımları ile restoran/cafe bölümleri ise Bernadet'in bütüncül tarzını sofraya taşıyor.

Tesis içerisinde turlarken botanik çeşitliliği ve etnografik koleksiyonlar ile doğa ve tarihin harmanlayrak Ege sayfalarında bir zaman yolcuğuna çıkmamak içten bile değil. Kaliteli işçilik, zanaat ve malzemeyi gösteriş olgusuyla değil özen, saygı ve sevgiyle bağdaştırdığımız, her detayını defalarca çalışıp kendimiz ve dostlarımızla sonuçlandırdığımız Bernadet kendi kalbimizden ve evimizden getirdiğimiz obje ve hikayelerle dolu.

  DAHA FAZLA BiLGi  
  [ HAKKIMIZDA ]  
Binalar
DJI_0372.jpg
1
SANAT VE ATÖLYE BİNASI
ZEMİN KAT

FRONTDESK

CAFE

LOUNGE

KÜTÜPHANE

ŞÖMİNE

BİRİNCİ KAT

11 SUPERIOR SUITE

12 PREMIUM SUITE

13 PREMIUM SUITE

14 JUNIOR SUITE

BODRUM KAT

MARANGOZHANE

CAM + SERAMİK FIRINI

SANAT ATÖLYESİ

TEKNOLOJİ ATÖLYESİ

RUH VE BEDEN BİNASI
2
BİRİNCİ KAT

21 SUPERIOR SUITE

22 PREMIUM SUITE

23 PREMIUM SUITE

24 JUNIOR SUITE

ZEMİN KAT

11 SUPERIOR SUITE

12 PREMIUM SUITE

13 PREMIUM SUITE

14 JUNIOR SUITE

BODRUM KAT

MARANGOZHANE

CAM + SERAMİK FIRINI

SANAT ATÖLYESİ

TEKNOLOJİ ATÖLYESİ

BİRİNCİ KAT

11 SUPERIOR SUITE

12 PREMIUM SUITE

13 PREMIUM SUITE

14 JUNIOR SUITE