top of page

 ETKİNLİK

  EVENT RESERVATION  

Bernadet I Açıkta Sinema

Another Round (2020)
Druk I Körkütük 

Ses Danimarkaca I Türkçe Altyazılı I 117 dk

Yönetmen : Thomas Vinterberg.
Oyuncular : Mads Mikkelsen, Magnus Millan, Thomas Bo Larsen, Lars Ranthe.

 

Tarih: 6 Temmuz 2021 Salı 20:00

 

Katılım: Bernadet Etkinlik Dostları ve yakın temasta

oldukları arkadaş ve aileleri için rezervasyon önceliği olacaktır.

 

Ücret: BBQ by Bernadet I Markus 150 TL  

Şarap 60 TL/Kadeh I Kokteyl Bar

Program: 

20:00 - Açılış ve Buluşma

20:30 - BBQ ve Film Hakkında

21:15 - Film 1. Bölüm

22:15 - Ara

22:40 - Film 2. Bölüm

23:40 - Film üzerine

24:00 - Kapanış

Not: Herkesin maske ve sosyal mesafe kurallarına uygun hareket etmesini rica ediyoruz. 

Girişte ateş kontrolu, dezenfektan ve ek maske olacaktır. Oturma düzeni mesafeli olacaktır. 

Another Round 


Bu yıl yabancı dilde en iyi film Oscar’ı yanında, BAFTA, César, Avrupa  Film Ödülü gibi önemli ödüllerle donanan “Körkütük-Druk” son yılların en etkileyici filmlerinden birisi. Modern yaşamdaki rutinlerin bunalttığı bireylerin sığındıkları en kolay limanlardan birisi olan alkolün etkisi üzerine yapılmış mükemmel bir kara komedi. Danimarka gibi alkol tüketiminin yoğun yaşandığı bir ülkeden dört lise öğretmeninin hikayesini izliyoruz.


20 yıl kadar önce Norveçli Filozof Finn Skarderund çıkmış ve insanların kanda 0,5 promil alkol ile doğmaları gerektiğini, bunun eksikliğini yaşamda alkol içerek giderdiklerini iddia etmiş. Teorisine örnek alkolle arası çok iyi olan Hemingway, Truman Capote, Edgar Alan Poe gibi efsane yazarları, Napoleon, Büyük İskender, Churchill gibi devlet adamlarını göstermiş. Onların başarılarında ‘çakırkeyf’ yaratıcılığın büyük payı olduğunu iddaa eder. 


Dogma akımının kurucularından olan yönetmen Thomas Vintenberg senaryoyu birlikte yazdığı Tobias Lindholm’la önce alkolü övmese de yermeyen bir senaryo için yola çıkıyor. Yazım sırasında, bunun toplumsal sorumsuzluk olacağını düşünüyorlar. Alkolün kötü yüzünü de gösteren final bölümlerine sonradan karar veriyorlar. Filmin dili de alkol etkisi gibi, ilk bölüm sarhoşluğun coşkusu içinde geçiyor. İkinci bölüm, ertesi sabah baş ağrısı ve bulantıyla uyanmak gibi tanımlanabilir.
Mads Mikkelsen’in oyunculuk yeteneklerini biliyoruz. Bu kez finalde onun farklı bir yüzüyle tanışıyoruz. Filmde oyunculuklar takım halinde muhteşem.

Küratör: Dr. Emin Yeğinboy


Küçük yaşlardan itibaren en büyük merakı olan sinema hiçbir zaman onu yalnız bırakmadı. Çizdiği film afişlerini evde duvara asar, her hafta sonu değiştirirdi. Avrupa yıllarında sinematek salonlarının müdavimi oldu. İçinde biriken sinema dürtüsünü ancak yazarak tatmin edebileceğini düşünerek yazmaya başladı ve hala yazıyor. Çeşitli gazeteler ve dergilerden sonra son 7 yıldır yazılarını Milliyet Ege’de, çeşitli dergilerde ve internet platformlarında yayımlıyor.

WhatsApp Image 2021-07-02 at 19.02.51.jpeg
bottom of page